top of page
Search
  • michalinadrozd

Co daje metamorfoza uśmiechu?

Wraz z upływem czasu nasze żeby żółkną (bo szkliwo ulega starciu, a od strony wewnętrznej zęba dochodzi do odkładania się związków wapnia - tzw. mineralizacji) oraz ścierają się na wysokość. Estetycznie oznacza to, że zęby stają się krótsze a wraz utratą sprężystości wargi górnej, która optycznie się wydłuża powoduje to wrażenie bezzębia zwłaszcza widoczne w spoczynku, a z czasem i w dykcji. Ten stan dodatkowo powoduje przesunięcie się głowy stawu skroniowo żuchwowego i jej ucisk na inne struktury tegoż stawu wraz z jednoczesnym wysunięciem się brody do przodu. Może to być przyczyną dolegliwości bólowych i/ lub efektów akustycznych (trzaski, przeskakiwania).


Odtworzenie brakujących zębów w odcinku bocznym tzw. zębów trzonowych, odtworzenie startych guzków zębów oraz prawidłowej wysokości, szerokości i grubości zębów przednich wraz z rozjaśnieniem koloru zębów odmładza uśmiech i przywraca prawidłową funkcję.

Wspomniana już eliminacja w trakcie metamorfozy ognisk zapalnych pochodzących z zepsutych zębów sprawia, że często ogólny stan zdrowotny ulega radykalnej poprawie. Nie leczone zęby są przyczyną chorób odogniskowych m in. takich jak zapalenie tarczycy, wsierdzia , tęczówki , kłębuszkowe zapalenie nerek a w skrajnych przypadkach sepsy czyli bakteryjnego zakażenia krwi i całego organizmu.

W mojej praktyce mogę się tez pochwalić , że dzięki metamorfozom zębów moich Pacjentek zostałam trochę „sprawczynią” ich ciąż. Zarówno doświadczenia kliniczne jak i liczne badania naukowe pokazujące zaniedbania w obrębie zębów, przyzębia oraz całej jamy ustnej mogą utrudniać poczęcie oraz powodować poronienia.

Zatem metamorfoza uśmiechu to ZDROWIE !


9 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page