top of page
Search
  • michalinadrozd

Metamorfoza uśmiechu to więcej niż leczenie, to zmiana stylu życia dla wielu pacjentów!

Metamorfoza to zmiana, poprawa na lepsze. W przypadku uśmiechu potocznie rozumiana jest jako poprawa wyglądu zębów przednich . Dotyczy to zmiany koloru i/lub kształtu zębów.

Dla mnie jako doświadczonego zawodowo oraz myślącego w sposób holistyczny stomatologa jest to przede wszystkim przywrócenie funkcji układu żucia utraconego

z wiekiem lub zdarzeniami poprzedzającymi stan obecny takimi jak zaniedbania higieniczne, utrata zębów z powodu próchnicy, urazów, paradontozy bądź innych stanów chorobowych

w oczywistym uwzględnieniem aspektu estetycznego- zgodnie z oczekiwaniami Pacjenta. Za każdym razem indywidualnie.


Co daje to pacjentowi z punktu widzenia emocjonalnego, medycznego, zdrowotnego?

„Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz”- najlepiej jeśli jest dobre! W świecie zwierząt pokazywanie zębów jest oznaką agresji, ostrzeżeniem przed atakiem. Dla ludzi pokazanie zębów przy pierwszym kontakcie to uśmiech. Uśmiech to oznaka pozytywnego nastawienia, dobrych intencji, otwartości, gotowości do kontaktu.

Pomyślcie jakbyście się czuli przy pierwszym kontakcie z osobą zaciskającą usta……

Często u osób wstydzących się własnych zębów brak uśmiechu nie oznacza złych intencji, niemniej tak je postrzegamy. Moi Pacjenci po metamorfozach mówią mi, że tez są w pełni szczęśliwi, że pozbawienie ich kompleksów związanych z zębami zmieniło ich życie na lepsze, częściej się uśmiechają, nawiązują i otrzymują lepsze relacje z innymi.

Metamorfoza uśmiechu pozwala im też pozbyć się brzydkiego zapachu z ust, ułatwia higienę, przywraca prawidłowe przeżuwanie pokarmu, co wpływa na poprawę a często i naprawę procesu trawienia.

Jeden z Pacjentów na wizycie kontrolnej po zakończonej metamorfozie podziękował mi za to, że nareszcie może zjeść setka!


Często Pacjenci mówią o tym, że po metamorfozie nareszcie bez obaw jedzą i czuja w pełni smak potraw- jak w czasach młodości. To efekt przywrócenia prawidłowej a utraconej

z czasem funkcji narządu żucia


4 views0 comments

Comments


bottom of page